Maroc Challenge

S touto rallye se člověk vrátí do dob začátku rallye Paříž – Dakar, kde jezdili piloti bez velkých zkušeností s obyčejnými auty, bez velké přípravy na nepříliš známém kontinentu s omezenými prostředky. Bylo to spíše dobrodružství než závod, jaký známe dnes. Maroc Challenge je pro každého, kdo si chce vyzkoušet, jaké to bylo v 70. a 80. letech minulého století na známém Dakaru.

Na každém závodě se potkáte jak se zkušenými závodníky, tak s amatérskými jezdci, kteří si přijeli především pro zážitek. Díky tomu je možné sbírat cenné zkušenosti a zažívat každý den skvělé dobrodružství v jednotlivých etapách, které vedou skrz marockou poušť.

Při závodě je kvůli bezpečnosti posádek rychlost v terénu omezena na 80 km/h. Závod je orientační, kdy posádka projíždí kontrolními body, od kterých se může odchýlit jen v rámci limitů, jinak bude penalizována. Je také potřeba dodržet maximální časy pro etapy a rychlostní limity.

Aby bylo možné zkontrolovat dodržení pravidel, je každé závodní vozidlo vybaveno GPS systémem Stella 3. Díky němu pořadatel vidí, kde se která posádka nachází a kontroluje tak i rychlost jednotlivých posádekTento systém se používá i kvůli bezpečnosti, neboť je možné se přes něj spojit s organizátorem, případně si zavolat pomoc, ať už mechanickou (oprava vozu), nebo lékařskou. A v neposlední řadě je tu možnost sledovat online jednotlivé posádky v závodě, což jistě ocení kamarádi, rodina i sponzoři.